LUCIE SUNKOVÁ

Narodila jsem se 11.7.1974 v Praze jako Lucie Šimková

1989 - 1992 gymnázium

1992 – 1996 Výtvarná škola Václava Hollara

obory : Knižní ilustrace a grafika

Reklamní grafika a propagace

1996 – 2002 FAMU

Katedra animované tvorby

Profesí jsem scénáristka, režisérka, animátorka, výtvarnice a ilustrátorka. Příležitostně také spisovatelka.

V animaci se věnuji především technologii malby olejovými barvami na skle.

Tři semestry jsem vyučovala na FAMU studenty Cinema Studies.

Filmografie


1998 Sen ( The Dream )
1998 V kleci ( In the Cage )
2000 Havran ( The Raven )
2000 Tajemství cvrčků ( Mystery of Crickets ) 5´50"
2002 Podobizna ( The Portrait )
2005 Pelargónie ( Geranium ) 12´
2009 Kypr ( součást cyklu Evropské pexeso ) – animace
2010 Královéhradecký kraj (součást cyklu České pexeso) - animace
2013 Nouvelle Bonté (součást cyklu pro francouzskou televizi )
2014 „Ostrov“ – znělka – Magnesia Litera
2015 Strom (The Tree) 14´45"
2016 Mobilní hospic Cesta domů - spot 50"
2016 „Na útěku“ – znělka – Magnesia Litera

Účast na festivalech


Festival des Premiers Films Paris - Francie

FEBIOFEST – Česká republika

Anifest – Česká republika

Bologna – filmový festival Itálie

CINANIMA Espinho – Portugalsko

ZINEBI Bilbao – Spain

Animated film festival Tehran – Iran

TRICKY WOMEN Wien – Rakousko

Int. Film Festival MAR DEL PLATA – Argentina

ANNECY – Francie

ANIMA MUNDI – Brazílie

Molodist Kijev – Ukrajina

Huesca - Španělsko

Avanca - Portugalsko

Fantoche – Švýcarsko

Grand OFF – Polsko

ANIMAC – Španělsko

ANIMEST – Rumunsko

Children´s Film Festival Seattle - USA


Ocenění:

Tvůrčí prémie FITES - festival FAMU za film V kleci, 1999

3. místo v hlasování kritiků o cenu Kristián - Febiofest - film Havran, 2000

3. místo v hlasování kritiků o cenu Kristián - Febiofest - film Podobizna, 2002

2. cena Mezinarodní kinoforum "Zolotoy vityaz" (Golden Knight) - film Podobizna,2003

28. International TV festival "Golden Chest" – Plovdiv - cena NATFA "Krastju Sarafov" - film Podobizna, 2003

Famafest - Portugalsko - " Youth Fiction Prize" - film Podobizna, 2004

1. místo FEMINAFILM Ústí nad Labem - film Pelargonie, 2005

Best Kids - FANTOCHE – Švýcarsko, 2016

Nejlepší animace – Grand OFF – Polsko, 2016

LUCIE SUNKOVÁ

I was born 11.7.1974 in Prague as Lucie Šimková.

1989 - 1992    grammar-school

1992 – 1996    Václav Hollar school of Art

Departments : Book illustration and Graphic

Advertising graphic and Design

1996 – 2002    film Academy FAMU

Department of Animation

I work as a scriptwriter, director, animator and book illustrator.

In animation I prefer the technology of painting with oil paints on glass.

Three semesters I taught on FAMU, department Cinema Studies.

Filmography:


1998 Sen ( The Dream )
1998 V kleci ( In the Cage )
2000 Havran ( The Raven )
2000 Tajemství cvrčků ( Mystery of Crickets ) 5´50"
2002 Podobizna ( The Portrait )
2005 Pelargónie ( Geranium ) 12´
2009 Kypr ( part of TV series Evropské pexeso ) – animation
2010 Královéhradecký kraj (part of TV series České pexeso) - animation
2013 Nouvelle Bonté (part of the French TV series)
2014 „Ostrov“ – jingle – Magnesia Litera
2015 Strom (The Tree) 14´45"
2016 Mobilní hospic Cesta domů (Mobile Hospice The Homecoming) - spot 50"
2016 „Na útěku“ (On the Run)– jingle – Magnesia Litera

Festivals:


Festival des Premiers Films Paris - France

FEBIOFEST – Czech Republic

Anifest – Czech Republic

Bologna –Italy

CINANIMA Espinho – Portugal

ZINEBI Bilbao – Spain

Animated film festival Tehran – Iran

TRICKY WOMEN Wien – Austria

Int. Film Festival MAR DEL PLATA – Argentina

ANNECY – France

ANIMA MUNDI – Brazil

Molodist Kijev – Ukraine

Huesca - Spain

Avanca - Portugal

Fantoche – Switzerland

Grand OFF – Poland

ANIMAC – Spain

ANIMEST – Romania

Children´s Film Festival Seattle - USA


Prizes: :

Creative premium FITES - festival FAMU - film V kleci (In the Cage), 1999

3. prize Kristian - Febiofest - film Havran (The Raven), 2000

3. prize Kristian - Febiofest - film Podobizna (The Portrait), 2002

2. prize International cinemaforum (Golden Knight) - film Podobizna (The Portrait), 2003

28. International TV festival "Golden Chest" – Plovdiv - prize NATFA "Krastju Sarafov" - film Podobizna (The Portrait), 2003

Famafest - Portugal - " Youth Fiction Prize" - film Podobizna (The Portrait), 2004

1. prize FEMINAFILM Ústí nad Labem - film Pelargonie (Geranium), 2005

Best Kids - FANTOCHE – Switzerland, 2016

The Best Animation – Grand OFF – Poland, 2016